GÜNEŞ IŞIĞI VE İYONİZASYON İLE HAVA ARITMA

Merhaba ben Molly

Sağlıklı ve enerjik hissetmeniz için size yardım etmeye hazırım. Nasıl mı? Lambanızın soketini çevirerek veya prize takarak. O andan itibaren iki işlevim var: güneş ışığını yaymak ve toz ve bakterileri yok etmek  . Güneş ışığı ekstra D vitamini yapmanızı sağlar. Bu sizi daha enerjik yapar. Daha az toz ve mikrop; daha sağlıklı olmanızı sağlayan temiz havayı size verir. Üstteki kabarcık bunun için. 

Lambalarımız birçok uygulama için uygundur.

Ofisten eve ve hastaneden fabrikaya. 
Her endüstri için benzersiz ürünlerimiz var ve uygun çözümler sunuyoruz.

Evler

Yaşam ve Yatak odaları, Çocuk odaları ve
Garajlar

Çiftlikler

Kümes hayvanları, İnekler, Atlar, Domuzlar  ve Koyun ahılları

Spor

Spor klüpleri, Spor salonları, Yoga merkezleri, Spa merkezleri, Refleksoloji merkezleri

Gıda

Üretim, Depolama, İşleme ve Nakliye

Seralar ve Bahçeler

Meyve ve sebzeler üretimine, Bahçecilik, Seralarında, Çim yenilemelerinde

Tıbbi

Hastaneler, Ameliyathaneler, Bakım ve bakım evleri

Nakliye-Ulaşım

Gemiler, Uçaklar, Sondaj platformları, Gemi yapımı ve bakım

Eğitim

Derslikler, Spor salonları, Takım odaları, Kreşler, Kantinler

  FULL SPECTRUM           GÜNEŞ IŞIĞI

Enerji ve sağlık için daha fazla güneş ışığı ve daha fazla D vitamini

İYONLAŞMA

Toz, hoş olmayan kokular, bakteri ve virüslerin yok edilmesi.

Temiz hava = Daha fazla hava

DAYANIKLILIK VE GARANTİ

Ürünlerimiz 5 yıl garantili olup GREENLABEL A sertifikasına sahiptir. A++ enerji tüketim seviyesindedir.

NEGATİF İYON NEDİR ?

Negatif iyon, ortamda yer alan oksijen molekülünün elektron almış halidir. Bu oksijen molekülleri elektronlarını kaybettikçe pozitif yani zararlı iyonlar artmaktadır. En fazla şelale, deniz kenarları , ormanlarda bulunan negatif iyonların bulunduğu bu ortamlara gittiğimizde oluşan ''rahatlık hissi'' negatif iyonlar sayesindedir.
Corona deşarjı tekniği ile geliştirilen sistemimiz ;en yüksek kapasitelere sahip tek üründür. Konsantrasyonlar çok önemli olup Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı tek üründür.

NEGATİF İYON  DOĞADA...

Bir yağmur fırtınası sonrasında çoğu kişi kendini yenilenmiş ve tazelenmiş hisseder. Bunun nedeni fırtınanın ortaya çıkardığı negatif iyonlardır. Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk be baş ağrısı belirtilerini hafifletiyor. Ayrıca negatif iyon içeren ortamlarda hareket kabiliyeti artıyor, iş performansı yükseliyor, zihinsel fonksiyonlar düzeliyor ve hata oranları üflüyor. Columbia Üniversitesi ve New York Eyalet Psikiyatri Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda yüksek yoğunlukta negatif iyon içeren ortamlar mevsimsel depresyon SAD, hastalığında antidepresan etkisi yapıyor.

Negatif iyon içeren bir odada bakteri oluşumunun azaldığı polen, toz, mit, virüsler, sigara dumanı, hayvansal döküntüler, kokular ve toksik kimyasal buharların da çökeltildiği görülmüş.

İNSAN SAĞLIĞI İÇİN NEGATİF İYON

Beyin Kullanım Kılavuzu: Zihin ve Beyin Araştırmanın günlük kullanımdaki yeri kitabının yazarı ve Charlotte Kuzey Carolina’daki Uygulamalı Düşünsel Bilimler Merkezinin Araştırma Bölüm Başkanı Pierce J. Howard, PhD ” Negatif iyonlar oksijenin beyine ulaşmasına yardımcı oluyor, bu da daha dikkatli olmamıza, uyuklama halinden kurtulmamıza ve daha zinde bir zihne kavuşmamıza yardımcı oluyor” diyor. Ayrıca negatif iyonlar bizi havadaki mikroplardan koruyabilir ve aksırma öksürme oranımızı azaltabilir. Negatif iyonlardan büyük oranda etkilenebilen toplumun üçte biri de kendini hafiflemiş, adeta bulutların üzerinde yürüyor gibi hissedebilir. Bir pencereyi açtığınızda hemen kendinizi tazelenmiş hissediyorsanız, klimalı ortamlarda uykunuz geliyorsa ama pencereyi açar açmaz rahatladığınızı hissediyorsanız siz bu kişilerden biri olabilirsiniz. 

İsviçre de bir tekstil üretim tesisinde yapılan araştırmada iki 60 metre karelik odaya negatif iyon makineleri yerleştirilmiş. Her odada 22 çalışan bulunuyormuş. Bir odada çalışma süresince negatif iyon makinesi açık konumda çalışır haldeyken diğer odadaki makine çalıştırılmamış. Ancak ikinci odadaki çalışanlar kendilerinin negatif iyonu arttırılmış bir odada olduklarına inanıyorlarmış. Altı ay süren bu araştırma sonunda negatif iyon makinesinin çalıştırıldığı odadaki çalışanlarda toplam 22 iş günü kaybı olmuş. Diğer odada ise toplamda 64 iş günü kaybı yaşanmış. Bir ay süren grip salgınında birinci grupta toplam 3 gün iş kaybı olurken, ikinci grupta toplam 40 gün iş kaybı yaşanmış. (Stark, 1971).

Bir İsviçre bankasında yapılan testte 309 kişi negatif iyon ile işlenmiş bir ortamda çalışırken, 362 kişiden oluşan ikinci bir grup normal bir ortamda çalışmış. Takip eden aylarda birinci grupta grip, nezle, faranjit ve diğer solunum yolu hastalıklarından dolayı kaybedilen her iş günü için ikinci grupta 16 iş günü kaybı olmuş. (Soyka, 1991).

Surrey Üniversitesi tarafından Norwich Sendika Sigorta Grubu Merkez ofisinde yapılan bir araştırmada bilgisayar ve veri toplama departmanlarına sekiz negatif iyon üreten makine yerleştirilmiş. Testten önce bir ay süreyle araştırma ekibi kişilerin şikâyetlerini toplamış. Test süresince hastalık, baş ağrısı gibi belirtilerde %78 azalma görülmüş. Test sonunda Norwich Sendika organizasyonu iyon makinelerini satın almış. (Soyka, 1991).

HAYVAN SAĞLIĞI İÇİN NEGATİF İYON

A.B.D. Ziraat Bakanlığı tarafından yürütülen bir araştırmada bir odayı iyonize etmenin toz oranını %52, bakteri oranını %95 azalttığı kanıtlanmıştır.
Ayrıca eklerde bulunan bilimsel çalışma ve raporların kanıtlanmış etkilerini inceleyebilirsiniz.
Daha tozsuz bir kümes, ahır ya da bakım evi...Tozsuz ortamda virüs, bakteri ve mantarlar hava yoluyla taşınamaz.Bu sayede tavuklarda sıklıkla karşılaşılan New Castle ve ILT viral enfeksiyonlarına karşı %100 , Avian İnfluenza viral enfeksiyonuna karşı %97 oranında hava ile bulaşma engellenmiştir.

FRESHLİGHT FULL SPECTRUM İYON LAMBALAR

Sahip olduğu teknolojiyi tam güneş ışığı renkleriyle birleştiren Freshlight ile hem ortam havasını temizleyin hemde aynı doğada ki gibi güneş ışığından tam olarak faydalanın. Bunun sayesinde daha fazla D3 vitamini salgılayarak kemik gelişimi ve bağışıklık sisteminde kuvvetlenme sağlayabilirsin.

NEGATİF İYONUN BAKTERİ, VİRUS VE MANTARLAR ÜZERİNE ETKİSİ

Negatif iyon bakterileri, virüsleri ve diğer mikropları azaltır.

Birleşmiş Milletler Tarım Departmanı bir oda iyonize edildiğinde havada %52 daha az toz ve %45 daha az bakteri olduğunu tespit etti. Havada bulunan pek çok kirletici gezici toz partikülleri üzerine tutunur.

Kümes hayvanları üretim çiftliğinde toz giderimi için iyon üreteçlerin testinde ortalama %81.1 ila %92.2 etkinlik tespit edilmiştir. Sonuç olarak salmonella’nın havadan geçişi de önemli derecede azalmaktadır.

Negatif iyon kullanımının havadaki virüslerin varlığını yaklaşık %45 azalttığı bilim adamları tarafından bulundu. 1987 de yayınlanan mikro biyoloji dergisi tarafından yayınlanan bir çalışmada negatif iyonların havadaki virüslerin varlığını yaklaşık %45 azalttığı ve herhangi bir ters yan etkisinin olmadığı da gösterildi.

HAVA KALİTESİ VE REAKSİYONLAR

Havada bulunan partiküllerin çoğunun pozitif bir flarjı vardır… Yani pozitif iyonludur. Negatif iyonların flarjı ise negatiftir. Negatif iyonlar manyetik çekim ile negatif iyonlara çekilirler. Havada yeterli miktarda negatif iyon olduğunda uçuşan partikülleri büyük sayılarda kendilerine çekerler. Topaklanan bu partiküller havada kalamayacak kadar ağırlaşırlar ve düşerler. Böylece soluma alanımızın dışına çıkmış olurlar ve artık nefes alma ve sağlık problemlerini tetikleme ihtimalleri olmaz. Daha sonra bu kirli topaklar elektrik süpürgesi ile yapılan sıradan bir temizlik ile ortadan kaldırılırlar. Partiküller tekrardan havaya yükselmek durumunda bırakılırlarsa yeniden iyonize olup yere düşerler… Bu şekilde hava sürekli temiz kalır. Doğada negatif iyonları üretme görevini güneş, yıldırım, dalgalar veya su akışları sağlar. Şehirlerimizi oluşturan beton yığınlarında negatif iyon üretimi çok düşüktür ve atmosfer ile gezegen arasındaki hassas denge bozulur. Birçok iyon makinesi elektronik ola rak negatif iyon üretir ve dünyanın en büyük doğal negatif iyon üreten mekânı Niyagara şelalelerinde bulanan negatif iyondan bile daha yoğun bir iyon sağlarlar.

NEGATİF İYONLAR ÜZERİNE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR

Your Video Title

© 2023 by AST Product.